BSURD on Eesti aksessuaaride ja rõivaste bränd, mis sündis 2013 aastal armastusest mustrite vastu. BSURD brändi looja ja disainer on Heidi Mänd. Aksessuaarid ja rõivad on mõeldud kõigile, kes hindavad omanäolisust ning soovivad tuua oma ellu kontrasti ja julgeid värve. BSURD mustrid on inspireeritud loodusest, põnevatest inimestest ja erilistest kohtadest. 


BSURD

Jätkusuutlikkus on BSURDi jaoks oluline.
Umbes 85% kõigist moetööstuses toodetud tekstiilidest jõuab prügimäele, mistõttu on see suur keskkonnakahju põhjustaja. Veelgi enam, üks igast viiest moetööstuse toodetud esemest jõuab prügimäele ilma, et seda kordagi kantaks.
Kuna BSURD töötab nõudmisel tootvate tarnijatega, toodetakse ainult tellimuse saanud esemeid selleks, et vältida tekstiilitööstuse jääkide ületootmist.

BSURD on alati huvitatud loomingu trükkimisest keskkonnasõbralikele toodetele. Paljud tooted on orgaanilised või valmistatud taaskasutatud polüestrist. Mitmed tooted on trükitud otse rõivale (DTG) tehnikas. DTG-ga pihustatakse tinti rõivale, mis aitab sellel paremini kangasse imbuda ja muudab trükise pleekimisele vähem altiks. Korniti printerid toodevad peaaegu null reovett ja kasutavad vähem energiat kui tavalised tööstuslikud printerid ja see vähendab süsiniku jalajälge. Trükkimisel kasutatavad tindid on vegan, veepõhised ega sisalda kahjulikke kemikaale.